Міжкаскадний трансформатор підсилювача на пентоді Г-411.

23.08.2016 р.

Каркас котушки із фанери, товщина бажано щоб була до 2 мм, в мене вийшла чуть товстіша і витків поміститься менше. При старанному виготовленні виходить досить міцним і акуратним.



 



Провід для намотування використав діаметром 0,22 мм, вторинну обмотку можна намотувати проводом 0,18 мм, первинну бажано не менше 0,2 мм. П'ять секцій первинної обмотки та між ними чотири секції вторинної обмотки. Тільки такий варіант секціонування дав найкращий результат звучання. Також покращилось звучання після просочування витків  лаком, виготовлення якого описав в статті про вихідний трансформатор.

В якості ізоляції використаний простий папір  для друку товщиною  0,1 мм, між секціями два шари паперу.

Якщо каркас котушки та папір між шарами взяти тонкішими, то в кожну обмотку можна втиснути біля 3 тисяч витків, в мене вийшло 2852. Кількість шарів в первинній обмотці: 2-4-6-4-1, між ними вторинна обмотка з кількістю шарів: 3-5-5-3.

Залізо Ш-подібне, якісно виготовлене, без задирок, пофарбоване, має гарне звучання.  Всього використав 76 пластин товщиною 0,35 мм, товщина набору 30 мм.


 





Зліва вихідний трансформатор.







01.02.2020 г.

Неодноразово виникав обрив в трансформаторі, і як виявилось причиною був негативний вплив на провід спиртового лаку.



Перемотав всі трансформатори без використання просочування, звучання нормальне.

08.03.2021 г.

Тривалий час слухав підсилювач з міжкаскадним трансформатором, але після проби конденсатора ФТ-3 підсилювач заграв по новому, і не так, як цей конденсатор звучав раніше. Появився прекрасний мідбас, зникла різкість в деяких записах. Напевно наслідком цього стало як використання зовнішнього цапа на CM6631A + ES9023, так і оточенні ламп відповідними комплектуючими елементами та деталями.
Виміри АЧХ підтвердили правильність вибору.




Міжкаскадний трансформатор завалював низькі та піднімав високі частоти.



З конденсатором вже краще. І по звучанню, і розміри деталей менші.

Остання схема, з якою проводив досліди:


Лампа 6Н8С МЕЛЗ, невикористані виводи підключив на мінус, зміщення в межах 2.5-3 В, анодна напруга 270-280 В. Сіткові опори R1, R7 при застосуванні Г-411 можна зменшити, бо лампа високочастотна,  в Спектралабі на частоті 1 кГц при збільшенні вхідного сигналу синус не зрізався, а виникало збудження. Опір другої сітки оптимальним буде 4 кОм.
А ще збільшуючи номінали конденсаторів С1 і С3 в катоді  ламп до 20-30 мкф можна збільшити бас та високі частоти .
В даній схемі застосував вугільні опори ВС в керуючих сітках і катоді 6Н8С, решту опорів дротяні, конденсатори паперові- МБГЧ, МБГО.

1 коментар:

  1. Здравствуйте,но а схемкой не поделитесь,той где вместо трансформатора поставили конденсатор ФТ.С уважением Сергей.

    ВідповістиВидалити