За допомогою цієї приставки можна вимірювати зворотній струм колектора і коефіцієнт підсилення біполярних транзисторів типу p-n-p і n-p-n будь-якої потужності.
Перемикачем S1 вибираємо режим роботи, а S2 тип транзистора. На схемі перемикач S2 показаний при вимірюванні p-n-p транзисторів. В якості індикації струму можна використати будь-який аналоговий ампервольтомметр. Живлення приставки здійснюється від мережі за допомогою простого стабілізатора напруги на 3 В, також можна використати батарейне живлення.
При замірах зворотного струму транзисторів потрібно мати на увазі, що у випадку перевірки транзистора із замкнутим переходом база колектор, можна зіпсувати вимірювальний прилад, тому на початку вимірів потрібно вибирати більший діапазон струму ампервольтомметра. Зворотний струм колектора не повинен перевищувати 5 мкА у малопотужних високочастотних транзисторів, 30 мкА низькочастотних малопотужних транзисторів, 0,5 мА низькочастотних потужних транзисторів.
Перед початком вимірів коефіцієнта підсилення потрібно виставити струм бази транзистора. Це друге положення перемикача S1, при цьому змінним резистором R2 для малопотужних транзисторів з коефіцієнтом підсилення менше 100 встановлюємо струм 50 мкА, з коефіцієнтом більше 100- 10 мкА. Для потужних транзисторів встановлюємо струм 1 мА і 0,5 мА відповідно. Далі перемикаємо ампервольтомметр в положення 5 або 10 мА, а перемикач приставки S1 в режим В і обчислюємо коефіцієнт підсилення транзистора по формулі: В= Iк/Iб.
Немає коментарів:
Дописати коментар