Повторив типову схему підсилювача на мікросхемах К174УН7 після чергового виходу з ладу TDA 1557Q. Вибір припав на К174УН7 із-за їх наявності та спогадів про їх гарне колись звучання.
Друковану плату знайшов готову в інтернеті, але при її застосуванні необхідно відсунути від мікросхеми всі деталі, бо заважає радіатор, через що частину електролітичних конденсаторів розмістив горизонтально.
Стандартного радіатора від цієї мікросхеми цілком достатньо. При середній гучності він не гріється взагалі.
Силовий трансформатор підійшов готовий від магнітофона Маяк 232 потужністю 40 Вт, в якому присутні дві обмотки по 20 В з відводами від середини. В процесі роботи він також не гріється. Живлення не стабілізоване, двопівперіодне на діодах Д226, конденсатор фільтру живлення на 10000 мкф, фон відсутній, на кожний канал окремий блок живлення.
За допомогою програми Spectra Lab налаштував коефіцієнт підсилення і корекцію ВЧ по мінімуму спотворень. Оскільки мікросхема дуже чутлива, то для її зменшення максимально збільшив R3. Але потрібно зважати та те, що при зменшенні чутливості знижується максимальний неспотворений сигнал.
Конденсатор С7 оптимально повинен мати номінал 470 пф, його збільшення знижує підсилення, а зменшення збільшує спотворення. Конденсатор на вході С2 ліквідовує високочастотні перешкоди і збудження, до яких мікросхема схильна.
Заміри одного із каналів при максимально неспотвореному сигналі:
Практично нелінійні спотворення тут відсутні.
АЧХ:
Спочатку живлення приміняв стабілізоване на LM7809 окремо на кожний канал, проте на слух краще звучання при не стабілізованому.
Також помітно краще звучання при приміненні окремого живлення на кожний канал, що значно збільшує стереопанораму. Взагалі К174УН7 для мене краща за мікросхеми TDA, а головне її можна підлаштувати під свої смаки.
Підсилювач працює з прикомп'ютерною акустикою відкритого типу на 10ГД-36К , 2ГД-36.
Звучання детальне, відкрите, дуже приємне.
Завантажити схему, друковану плату можна за посиланням тут: https://drive.google.com
МОЛОДЕЦЬ
ВідповістиВидалити