Самий простий та з добрим звучанням стерео підсилювач легко виготовити на автомобільній мікросхемі TDA 1557Q. Підсилювач качає допрацьовані прикомп'ютерні колонки Радіотехніка S-30.
За основу взята стандартна схема с деякими змінами.
Корпус підійшов від старого стабілізатора напруги лампового телевізора. Шасі корпусу виготовлено із алюмінію, він слугує масою і на ньому змонтовані всі елементи підсилювача. Вхідні роз'єми саморобні типу RCA.
В якості вхідних конденсаторів після прослуховування найкраще сподобались старі КБГ-И на 0,1 мкф і паралельно з'єднаний К71-7 на 0,1 мкф. Ємності 0,2 мкф цілком вистачає для прекрасного басу, при цьому середина і верх не задавлюються низькими частотами.
Мінус живлення з'єднав з шасі на вхідних роз'ємах RCA і цим остаточно ліквідував невеликий фон, який прослуховувався на середніх обертах регулятора гучності. Всі з'єднання виконані багатожильним проводом діаметром 1 мм. Екрани при монтажі не застосовував, низькочастотний фон не прослуховується, при вмиканні клацання в колонках відсутнє. Мікросхема закріплена на радіаторі від комп'ютера, на невеликій гучності не гріється взагалі. Монтаж навісний, проте краще виготовити друковану плату.
Клеми для під'єднання колонок готові, старовинні, допрацьовані. В них зрізаний виступ, який блокував повне вигвинчування гайок.
Силовий трансформатор готовий від магнітофона Маяк 232, його маркування 4.702.119 4.702.096. Схема:
В нього присутні дві обмотки на ~24 V с відводами від середини- 3- 3" і 6- 6", я їх з'єднав паралельно, середні виводи також з'єднав разом, реалізував таку схему:
Діоди германієві Д303 закріплені на невеликому радіаторі, нагрів відсутній. В процесі роботи трансформатор не гуде, не гріється. В режимі спокою на конденсаторах присутня оптимальна напруга 14 V.
Первинну обмотку силового трансформатора налаштував в резонанс по найменшому споживанню струму, підібравши конденсатор ( в мене на 0,22 мкф.) з'єднаних паралельно з обмоткою.
Готовий підсилювач:
Звучання дуже приємне, не втомлює, детальне з наявністю достатніх для мене басів. Рівня лампового підсилювача по прозорості і детальності звичайно не досягає, але враховуючи простоту заслуговує уваги.
Помітно краще звучить з акустикою відкритого типу: https://youtu.be/4lseGU0esBU
21.07.2020 г.
Через велику чутливість мікросхеми зібрав подільник вхідної напруги на резисторах типу ВС. Тепер гучність регулюється з плавним наростанням, звучання покращало. Також замінив змінний резистор на вході на 10 кОм, вхідні конденсатори по 2.2 мкФ К73-11, що також внесло позитивні нюанси в звучанні.
Немає коментарів:
Дописати коментар