06 листопада 2021

Компактна, універсальна стійка для кріплення дриля та інших інструментів з кареткою на підшипниках.

Стійка виготовлялась для використання в умовах обмеженого простору, тому важливою умовою була її компактність, зручність та простота, можливість кріплення всіх наявних електричних інструментів.






Основу стійки складає станина, яка має розміри 200х190х14 мм. Завдяки своїй значній масі, при невеликих розмірах вона дозволяє кріпити досить важку дриль Intertool WT-0122 вагою близько 4 кг, зберігаючи при цьому стійкість. В станині висвердлені чотири отвори та нарізана різьба м8 для кріплення вертикальної направляючої, та один отвір з різьбою м8 для кріплення важеля.






Важіль складається із двох полос товщиною 4 мм, шириною 20 мм. Нижня має довжину 220 мм, по краях приварені гайки з різьбою м6, зверху на відстані 80 мм від краю приварена гайка м6, що дозволяє вибрати два основні режими роботи важеля, при короткому плечі довжина ходу каретки буде становити 65 мм, а при довгому- 165. До станини кріпиться за допомогою болта м6, який зафіксований у п-подібній скобі.





Верхня полоса важеля має довжину 260 мм, з однієї сторони закріплена дерев'яна ручка довжиною 150 мм, з другої сторони розміщені три отвори з різьбою м6, крайній та середній дозволяють змінювати довжину плеча, а до третього приєднується каретка.






Вертикальна направляюча виготовлена із квадратної труби 25 мм довжиною 340 мм. Знизу приварена сталева пластина 70х55х8 мм з чотирма отворами діаметром 8 мм. Сточуючи певну частину поверхні привареної пластини, досягнув положення вертикальної направляючої до станини в 90 градусів.







Каретка виготовлена із квадратних труб довжиною 100 мм, шпильок з різьбою м8. Після того, як в трубах будуть висвердлені всі необхідні отвори, потрібно старанно перевірити штангенциркулем відстані від краю кожного отвору до внутрішньої сторони кожної труби і при необхідності напилком ці відстані вирівняти на кожній стороні. Це спростить налаштування  ходу каретки.

Використано 12 підшипників №608. З боку основного навантаження розміщено по чотири підшипники, по боках по два. Підшипники, шпильки та труби між собою затиснуті гайками, в ході регулювання необхідно досягнути відсутності люфту. Практично це досягається сильнішим стискуванням підшипників до вертикальної труби. Вертикальну трубу доцільно брати більшу ніж 25 мм, тоді не прийдеться спилювати внутрішні гайки, які затискають підшипники в каретці.

Після налаштування каретки на вертикальній трубі, необхідно перевірити наявність 90 градусів між загвинченими спереду гайками у вертикальній площині та станиною, а в разі необхідності під гайки підкласти додаткові шайби, бо не завжди вдається ідеально виконати отвори в трубах.



















Наступний крок- виготовлення кріплень під певні інструменти. Оскільки основне призначення стійки- свердління фольгованого текстоліту, то був залучений двигун з виготовленого раніше свердлильного верстата.  




Це асинхронний двигун на 220 В від котушкового магнітофону, який закріплений на платформі від фотозбільшувача. На каретку він кріпиться за допомогою металевої пластини розмірами 100х80х2 мм. На вал двигуна пригвинчений цанговий затискач, який дозволяє використати всі дрібні свердла. В даній конструкції стійки є можливість досягнути положення  свердла в 90 градусів стосовно станини шляхом повороту двигуна в місці кріплення до каретки.









Для кріплення дрилі використав відрізок труби із внутрішнім діаметром 41 мм, який розрізав поперек та довів до необхідних 43 мм, потім приварив подовжену гайку м8, розрізав її та в одній половині висвердлив різьбу. Труби 25 мм, вертикальна надає конструкції жорсткість, в нижній її частині розміщений дерев'яний брус для обмеження ходу каретки вниз. Регулювання вертикального положення дриля здійснюється поворотом пластини на каретці або підкладанням під пластину додаткових шайб. 

Можливо також аналогічно кріпити болгарку та гравер.


Відеозвіт:











Немає коментарів:

Дописати коментар