24 березня 2019

Блок живлення для світлодіодів на блокінг-генераторі.

Даний блок призначений  для живлення двох трьох ватних світлодіодів настільної лампи як від мережі змінної напруги, так і від акумулятора  12 В.
Використана типова схема зарядних пристроїв мобільних телефонів з деякими змінами. На вході обов'язково потрібно ставити діодний міст, бо блок буде працювати не коректно.




Місця для монтажу в настільній лампі достатньо, тому всі деталі мають не мініатюрні розміри, в наслідок чого їх нагрів мінімальний, або відсутній взагалі. Резистори R3, R4 та R7 двох ватні. R3 зібраний з двох двох ватних резисторів на 47 к, в процесі  роботи трохи теплий. Трансформатор від енергозберігаючої лампочки на Ш 19х5х5 із зазором 1 мм. Першою мотається первинна обмотка- 176 витків  эмальдроту діаметром 0.18 мм, всі шари просочені клеєм БФ-4, між ними паперова ізоляція, обмотки ізольовані тканинною ізоляційною стрічкою. Другою- котушка зв'язку 4 витки тим самим проводом, якщо кількість витків збільшити до 7, то генератор буде запускатися від 8 Вольт, але при живленні від 220 Вольт гріється R4, С3 і стабілітрон. Останньою намотана вихідна обмотка- 7 витків проводу діаметром 0,7 мм. Трансформатор в ході роботи не гріється.
Стабілізатор струму на VT3, VT4, R5, R6, R7 потрібен лише у випадку користування акумулятором, при живленні від мережі змінного струму всі перераховані деталі із схеми вилучаються. При закорочуванні  R6  струм обмежується на рівні 600 мА, а при розмиканні S1, струм обмежиться на рівні 40 мА, при цьому акумулятор буде працювати довше, світовий потік від світлодіодів буде достатнім.  Світлодіоди змонтовані на алюмінієвій пластині, під час роботи ледве теплі.
Силові транзистори змонтовані на невеликих радіаторах,  VT1 відчутно гарячий, VT3 холодний ( застосував IRFZ44 ).



Відеоогляд : https://youtu.be/O4kvwvUoENw

Немає коментарів:

Дописати коментар