За основу підсилювача взято варіант 1969 року.
Акустика відкритого типу на 4А-28, 4А-32, 3ГД-31.
Порівнював звучання кремнієвих та германієвих транзисторів, останні мають краще звучання. Серед вихідних, 1Т813 краще відтворюють низькі частоти ніж 1Т806, а також більш прозорі на високих та середніх частотах, тому залишив їх. В якості драйвера підходять П602, П605, інші транзистори не можуть їх перевершити в звучанні. На вході без альтернатив ідуть низькочастотні МП35-38. Вугільні резистори більш прозорі для звуку та мелодійні. Збудження у вигляді писку поборов дуже просто, на вході поставив конденсатор С2 на 0.01 мкф і тепер в гучномовцях за відсутності сигналу тишина, низькочастотного фону також немає.
Підбір транзисторів здійснював за простою методикою, так як китайський тестер радіодеталей не може перевіряти потужні германієві транзистори:
В якості вимірювальних приладів- стрілочні мультиметри, які дають більш точні результати, джерело живлення- імпульсний блок живлення 0-14 В, 2 А, для потужних транзисторів необхідно створити робочий режим, самі транзистори мають бути закріплені на радіаторах. Базовий струм встановлював від 1 до 5 мА, для малопотужних транзисторів від 10 до 50 мкА.Фінальна версія макета виглядає так:
Налаштування підсилювача підстройкою резистора R2 зводиться до отримання рівномірного обмеження верху та низу синуса при збільшенні вихідної напруги.
Струм спокою 600-700 мА, напругу живлення зменшив до 18 В. Тепер при тривалій роботі радіатори вихідних транзисторів ледве теплі, неспотворений сигнал при максимальній потужності 4-4.5 Вт. Спектр гармонік при цьому:
Зазвичай прослуховування музики відбувається на невеликій потужності, де спотворення не чутно:
В кінці лінії АЧХ видно дію конденсатора С2, хоча на звук він не впливає.
Закінчив монтаж в корпусі правого каналу:
На дні корпусу розмістив два трансформатори, діоди випрямляча, конденсатори з фільтруючим опором.
Силові трансформатори мають площу поперечного перерізу:
перший 11.2 см.кв, другий- 10.2 см.кв.
Монтаж живлення другого каналу.
Повністю готовий підсилювач.
Звучання підсилювача нагадує звучання лампового однотакта на 6Ф6С.
Немає коментарів:
Дописати коментар